Izvještajna skupština USR Vitez za sezonu 2011.

Podnešen je izvještaj o radu Udruge sportskih ribolovaca “VITEZ” za vremenski period od 01. siječnja/januara 2011. godine do 31. prosinca/decembra 2011. godine.

Obzirom na povećanje članarine u 2009. godini u kojoj je naša Udruga brojala učlanjenih 138 članova u 2010. godini izdali smo 167 godišnjih dozvola, a u 2011. godini imamo izdanih 138 godišnjih ribarskih dozvola što je za 29 manje nego u 2010. godini čemu je razlog loša financijska situacija.

Mušičarska staza je poribljena sa 160 kg ribe koju donira sponzor MHE Vitez 1. U brojkama iznosi 1.440 komada pastrmke uzrasta od 18-30cm.
Također je izvršeno poribljavanje sa 100 kg potočne pastrmke od novca koji su skupili članovi Udruge sopstvenim donacijama. Novac su dali: Dragan Jonjić, Ivica Kovač, Trako Mahmedalija, Josip Bertović, Mustafa Adilović, Zoran Munetić, Zoran Šakić, Enes Škrgo, Ivo Maljić, Nevzudin Ahmić, Marjan Azonović, Naser Topćić, Mehmed Arnautović, Alojz Mlakić, Igor Drmić, Mladen Mlakić, Nikola Mlakić, Franjo Stojak, Fabijan Tomić, Marko Totić, Mirko Krišto i Jasmin Hrustić.

U dva navedena poribljavanja u mušičarsku stazu brojčano je ubačeno 700 komada potočne pasrmke što kupno iznosi 260 kg tj. 2.140 komada potočne pastrmke uzrasta od 18-30cm.

Na prostoru na kome smo izgradili Ribarski dom, i ove godine nastavili smo s uređenjem, zatvorene su pukotine na drvenoj konstrukciji purpjenom, uspjeli smo postaviti strop od jelove daske, ograđena je većina prostora koji smo dobili na korištenje, uređen je jedan dio obale sitnom zemljom sa zasijanom travo i napravljena je metalna rampa.

U okviru obaveza naše Udruge prema SRS SBK/KSB i SRS FBiH uredno smo uplatili naše obaveze. Također uredno je izmirena naša obaveza za korištenje voda koje smo dobili koncesijom na upravljanje tj, ribolovno područje III - ribolovna zona 3 u skladu sa Pravilnikom o ribolovnim područjima i granicama ribolovnih voda

Poribljavanje otvorenih voda je u u 2011 godini izvršeno sa 735 kg potočne pastrmke, što po veličini poribljene ribe gledano u brojkama iznosi 15.197 komada uzrasta od 7-30cm.

U protekloj 2011 godini Udruga je, kako vam je poznato, organizirala udruženjsko takmičenje u ulovu ribe udicom na plovak na akumulaciji MHE VITEZ 1, a nakon završenog takmičenja, proglašenja rezultata i dodjele priznanja najuspješnijim nastavilo se s druženjem. Naša ekipa u ulovu ribe udicom na plovak na prvenstvu SBK/KSB zauzela je 1 mjesto čime je stekla pravo odlaska na Prvenstvo FBiH koje je održano na Buškom blatu na kanalu u Livnu. Na ovom takmičenju naša ekipa je osvojila treće mjesto, a naš član Anto Matošević - Lord u pojedinačnom plasmanu plasirao se u ligu državnog prvenstva i ovom prilikom još jednom im čestitamo. Troškove takmičenja je podmirila naša Udruga.

Udruga sportskih ribolovaca Vitez
Lašvanska b.b. Ribarski dom • 72250 Vitez • Bosna i Hercegovina
ID broj: 4236178890008
Žiro račun:
UniCreditBank BiH 3382502200395477